Elektrotechnikai háziban tudtok kérlek segíteni?


-Egy kapcsol segítségével kötheünk 14V egyenfeszültséget egy ellenállás-kondenzátor soros kapcsolására. Mennyi idő alatt töltődik fel a kondenzátor ? /2%pontossággal?/

Mennyi idő múlva éri el a kondenzátor a feszültsége a 15V-ot? R=4000 OHM C=22uF --->22*10^-6



2018. okt. 11. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

uc(t) = U0(1-e^(-t/RC))


0,98U0 = U0(1-e^(-t/RC))

t = -RC*ln(0,02) = 0,344 sec


(15 V-ot biztos nem érheti el, ha nincs tekercs.)

2018. okt. 11. 17:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. okt. 12. 19:44