-Egy kapcsol segítségével kötheünk 14V egyenfeszültséget egy ellenállás-kondenzátor soros kapcsolására. Mennyi idő alatt töltődik fel a kondenzátor ? /2%pontossággal?/
Mennyi idő múlva éri el a kondenzátor a feszültsége a 15V-ot? R=4000 OHM C=22uF --->22*10^-6
2018. okt. 11. 16:39
1/2 anonim válasza:
uc(t) = U0(1-e^(-t/RC))
0,98U0 = U0(1-e^(-t/RC))
t = -RC*ln(0,02) = 0,344 sec
(15 V-ot biztos nem érheti el, ha nincs tekercs.)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. okt. 12. 19:44