Matematika háziban segítség?


Ezt a feladatot kaptuk házinak:

"Anna, Bea és Cili együtt dolgoznak egy munkán. Együtt 6 órával kevesebb idő alatt végeznek, mintha Anna egyedül dolgozott volna, 1 órával korábban végeznek, mint ha Bea egyedül dolgozott volna, és feleannyi idő alatt végeznek, mint ha Cili egyedül dolgozott volna. Ha Anna és Bea Cili nélkül dolgozna, akkor 80 perc alatt végeznének. Hány perc alatt végezné el a munkát Anna, illetve Bea külön-külön?"


Valaki segítene benne?



2018. okt. 8. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

Anna A, Bea B, Cili C mennyiségű munkát végez 1 perc alatt.

A teljes munka mennyisége t(A + B + C), ahol t jelöli a percek számát, amit ugye nem tudunk. A feladat elmondja, hogy a három lány együtt felannyi idő alatt végez, mint Cili egyedül, tehát Cilinek 2t percre van szüksége a teljes munkához.

t(A + B + C) = 2tC /// t-vel osztva

A + B + C = 2C

A + B = C

Ez azt jelenti, hogy Cili egyedül annyi munkát végez egy perc alatt, mint Anna és Bea együtt.

A feladat elmondja, hogy Anna és Bea együtt 80 perc alatt végez. Ha Cili is dolgozik, a munkatempó kétszeresére nő, tehát együtt 40 perc alatt végeznek.

A feladat elmondja, hogy a közös munkaidő, vagyis a 40 perc 6 órával kevesebb, mintha Anna egyedül dolgozna, tehát Anna egyedül 400 perc alatt végezne.

A feladat elmondja, hogy a közös munkaidő, vagyis a 40 perc 1 órával kevesebb, mintha Bea egyedül dolgozna, tehát Bea egyedül 100 perc alatt végezne.

2018. okt. 9. 00:07