Valaki segít a matek háziban?


Apa és fia együtt 57 évesek

Anya és fia együtt 55 évesek

Az apa és anya életkorának összege éppen hatszorosa a fiú életkorának


És akkor az a kérdés hogy hány éves a fiú?

Hány éves az apa?

Anya apa fiú hány évesek együtt?


Egyszerűnek tűnik de a matek amugyse megy nekem szóval segítsetek létszi :D


2018. nov. 6. 18:49
 1/7 Fizikakedvelő ***** válasza:

3 állítás,3 ismeretlen.

Tehát fel lehet írni három egyenletet amelyben az ismeretlenek az egyes családtagok korai. Innen menni fog?

2018. nov. 6. 19:27
 2/7 zzs01 válasza:
100%

Legyen a fiú kora x.

Ekkor az apa kora 57-x

Az anyáé 55-x

57-x+55-x>(6-szor) X

Apa+anya kora 6-szor annyi mint a fiúé, vagyis ha a fiú korát megszorozzuk hattal akkor egyenlő lesz a két oldal:

112-2x=6x

112=8x

14=X a fiú kora

Az apa 43, az anya 41 éves (84=6*14)

2018. nov. 6. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:

1 x apa + 0 x anya + 1 x gyerek = 57

0 x apa + 1 x anya + 1 x gyerek = 55

1 x apa + 1 x anya - 6 x gyerek = 0

2018. nov. 6. 19:41
 4/7 sharkxxx ***** válasza:
100%

p + f = 57

n + f = 55

p + n = 6*f

n + p + f = ?

ahol:

p - apa

n - anya

f - fiú

------ ------ ------

p + f = 57

p = 57 - f


p + n = 6*f

57 - f + n = 6*f

n = 6*f + f - 57

n = 7*f - 57


n + f = 55

7*f - 57 + f = 55

7*f + f = 55 + 57

8*f = 112

f = 112/8

f = 14


p = 57 - f

p = 57 - 14

p = 43


n + f = 55

n = 55 - f

n = 55 - 14

n = 41


n + p + f = 41 + 43 + 14 = 98


14 éves a fiú.

43 éves az apa.

Anya, apa és fiú együtt 98 évesek.

2018. nov. 6. 19:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek így már menni fog!❤
2018. nov. 6. 20:03
 6/7 A kérdező kommentje:
Amugy több feladat is van esetleg van valakinek kedve segíteni?
2018. nov. 6. 20:22
 7/7 Fizikakedvelő ***** válasza:
Privátban írj rám. Szívesen segítek.
2018. nov. 6. 21:19