Az autós mindkét útszakaszon egyenletes sebességgel haladt. Mekkora volt az első útszakaszon a sebessége, ha 0,5 órát töltött pihenéssel?2018. okt. 24. 19:32
1/3 Koplárovics Béci válasza:
v = az első útszakaszon a sebessége.
v+20 = a második útszakaszon a sebessége.
2ó = az első útszakasz ideje.
5-0,5-2=2,5ó a második útszakasz ideje.
s = 400km, a megtenni kívánt út.
400 = (v*2)+(v+20)*2,5
Oldd meg.
2/3 A kérdező kommentje:
116.6km/h
2018. okt. 24. 21:01
3/3 Koplárovics Béci válasza:
Szerintem rosszul bontottad fel a (v+20)*2,5 zárójelet. Nem szoroztad meg 2,5-tel a zárójelben lévő mindkét tagot.