Egy autósnak 5 óra alatt kellett megtennie egy 400 km-es útszakaszt, de 2 óra után megállt pihenni, majd az út hátralévő részét 20 km/h-val nagyobb sebességgel tette meg, hogy behozza a lemaradást?

Az autós mindkét útszakaszon egyenletes sebességgel haladt. Mekkora volt az első útszakaszon a sebessége, ha 0,5 órát töltött pihenéssel?
2018. okt. 24. 19:32
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

v = az első útszakaszon a sebessége.

v+20 = a második útszakaszon a sebessége.

2ó = az első útszakasz ideje.

5-0,5-2=2,5ó a második útszakasz ideje.

s = 400km, a megtenni kívánt út.


400 = (v*2)+(v+20)*2,5

Oldd meg.

2018. okt. 24. 19:54
 2/3 A kérdező kommentje:
116.6km/h
2018. okt. 24. 21:01
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szerintem rosszul bontottad fel a (v+20)*2,5 zárójelet. Nem szoroztad meg 2,5-tel a zárójelben lévő mindkét tagot.
2018. okt. 25. 07:34