2013. febr. 23. 09:29
1/4 anonim válasza:
kimaradt h mennyi A és B távolsága,nem?
3/4 anonim válasza:
-------v------s-------t-----
1. 16 km/h---16x------x-----
2. 18km/h----18(x-1)--(x-1)--
16x= 18(x-1)
16x=18x-18 / +18
16x+18=18x/ -16x
18=2x
x=9
válasz: ha az első 8kor indul,akkor a 2. 8+9=17 (este 5kor éri utol.
az s-ből megtudod mondani,hol találkoznak:
16x=16*9=144
18(x-1)=144
tehát 144 km-nél
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2013. febr. 23. 15:44