Tücsök77 kérdése:

Egy kerékpáros 8 órakor indul el A faluból B faluba, s 16 km-t tesz meg óránként. Egy óra múlva utána indul egy másik kerékpáros, aki 2 km/h-val nagyobb sebességgel halad óránként. Mikor és hol találkoznak?

2013. febr. 23. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
kimaradt h mennyi A és B távolsága,nem?
2013. febr. 23. 11:48
 2/4 anonim ***** válasza:
ja neem
2013. febr. 23. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:

-------v------s-------t-----

1. 16 km/h---16x------x-----

2. 18km/h----18(x-1)--(x-1)--


16x= 18(x-1)

16x=18x-18 / +18

16x+18=18x/ -16x

18=2x

x=9

válasz: ha az első 8kor indul,akkor a 2. 8+9=17 (este 5kor éri utol.

az s-ből megtudod mondani,hol találkoznak:

16x=16*9=144

18(x-1)=144

tehát 144 km-nél

2013. febr. 23. 12:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2013. febr. 23. 15:44