2017. szept. 20. 05:52
2/3 anonim válasza:
Futó sebessége: [(100m / 1000) km] / [(10,1s / (60 * 60)) h] = 35,65 km/h
Kerékpáros sebessége: 20 km/h
Ebből már el lehet dönteni. Egy igazi átváltós labirintus ez a feladat.
3/3 anonim válasza:
Az én gondolatmenetem; a futó sebességét számolom át km/h-ra, egyenes vonalú egyenletes mozgást feltételezve:
- 100 m 10,1 s alatt => 100/10,1 = 9,9 m/s
- 1 m/s = 3600 m/h = 3,6 km/h (ez amúgy egy alapvető összefüggés, fejből is illik tudni a váltószámot)
- 9,9 m/s = 9,9*3,6 = 35,6 km/h
A futó több, mint másfélszer gyorsabb.