Egy futó a 100 m-es versenyt 10,1 másodperces eredménnyel nyeri Egy kerékpáros 20 km/h sebességgel halad. Melyiknek nagyobb a sebessége?

2017. szept. 20. 05:52
 1/3 anonim ***** válasza:

1km=1000m

1h=3600s

2017. szept. 20. 06:39
 2/3 anonim válasza:

Futó sebessége: [(100m / 1000) km] / [(10,1s / (60 * 60)) h] = 35,65 km/h

Kerékpáros sebessége: 20 km/h


Ebből már el lehet dönteni. Egy igazi átváltós labirintus ez a feladat.

2017. szept. 20. 06:49
 3/3 anonim válasza:

Az én gondolatmenetem; a futó sebességét számolom át km/h-ra, egyenes vonalú egyenletes mozgást feltételezve:

- 100 m 10,1 s alatt => 100/10,1 = 9,9 m/s

- 1 m/s = 3600 m/h = 3,6 km/h (ez amúgy egy alapvető összefüggés, fejből is illik tudni a váltószámot)

- 9,9 m/s = 9,9*3,6 = 35,6 km/h


A futó több, mint másfélszer gyorsabb.

2017. szept. 20. 07:58