2 kerékpáros egyszerre indul egymással szemben két, egymástól 75km-re lévő városból, és 2 és fél óra múlva találkozik. Az egyik sebessége 50%-kal nagyobb a másik sebességénél. A találkozásukig az út hány %-át teszi meg az 1-ik és mennyit a másik?

2013. márc. 9. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

1. kerékpáros útja(s): x

ideje(t) : 2,5 h

sebessége (v=s/t): x/2,5


2. kerékpáros útja(s): 75-x

ideje(t) : 2,5 h

sebessége (v=s/t): (75-x)/2,5


x/2,5 < (75-x)/2,5 (50 %-al)


1,5* x/2,5 =(75-x)/2,5


x= 30


Az 1. 30km-t tett meg a találkozásig , ami a

teljes út 40 %-a, a másik pedig a 60%-át teszi meg.

2013. márc. 9. 22:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. márc. 10. 13:14