2013. márc. 9. 15:17
1/2 anonim válasza:
1. kerékpáros útja(s): x
ideje(t) : 2,5 h
sebessége (v=s/t): x/2,5
2. kerékpáros útja(s): 75-x
ideje(t) : 2,5 h
sebessége (v=s/t): (75-x)/2,5
x/2,5 < (75-x)/2,5 (50 %-al)
1,5* x/2,5 =(75-x)/2,5
x= 30
Az 1. 30km-t tett meg a találkozásig , ami a
teljes út 40 %-a, a másik pedig a 60%-át teszi meg.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. márc. 10. 13:14