Az egyenes országúton két kerékpáros halad egymással szemben. Az egyik sebessége 5m/s a másiké 7m/s . Induláskor 300 m-re voltak egymástól. Mennyiidő múlva lesz megint közöttük 300 m távolság?

ezt kell megoldanom matek órára h megkapjam a jobb jegyet de ezt ngyon nem tudom segítsetek fontos hétfőre kell!!!
2012. jan. 5. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor megint 300m a távolság akkor ketten együtt 600m-t haladtak. Ekkor kettőjük sebességét össze lehet adni, vagyis 600m-t 12m/s seveséggel. Ebből az idő=600/12=50sec.


Ellenőrzés az egyik ennyi idő alatt 250m-t a másik 350m-t tett meg ha visszaszámolsz.

2012. jan. 5. 20:46
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi

de a számolást is le tudnád írni pls

2012. jan. 5. 21:09
 3/3 A kérdező kommentje:
bocsi semmi hülyeséget írtam semmi más nem kell köszi még egyszer
2012. jan. 5. 21:11