2012. febr. 5. 22:49
1/2 anonim válasza:
Ez nagyon érdekes történet. És utána mi történt?
2/2 anonim válasza:
Legyen a motoros sebessége v, a kerékpárosé w. Ekkor két egyenletet kapunk. A találkozásig a motoros megtesz 3v, a kerékpáros 3w utat és ezek összege: 3v+3w=120. A másik egyenletet az időre tudjuk felírni, hiszen a motoros utazási ideje 2,5 órával kisebb mint a kerékpárosé.
Tehát a második egyenlet 120/v+2,5=120/w. E két egyenletből álló e.r. megoldása v=24km/h ill. w=16 km/h. A másik megoldás nem jöhet szóba v=-80km/h ill. w=120km/h.