Gecsei Sanyi kérdése:

Egymástól 120kmre fekvő két városból egyszerre indult ki egymással szemben egy motoros és egy kerékpáros, akik 3 óra mulva találkoztak. Ismeretes:hogy a motorkerékpáros 2,5 órával hamarabb tette meg a távot mint a kerékpáros. Mennyi lesz a sebeségük?

2012. febr. 5. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes történet. És utána mi történt?
2012. febr. 5. 23:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen a motoros sebessége v, a kerékpárosé w. Ekkor két egyenletet kapunk. A találkozásig a motoros megtesz 3v, a kerékpáros 3w utat és ezek összege: 3v+3w=120. A másik egyenletet az időre tudjuk felírni, hiszen a motoros utazási ideje 2,5 órával kisebb mint a kerékpárosé.

Tehát a második egyenlet 120/v+2,5=120/w. E két egyenletből álló e.r. megoldása v=24km/h ill. w=16 km/h. A másik megoldás nem jöhet szóba v=-80km/h ill. w=120km/h.

2012. febr. 5. 23:18