Vízszintes talajon levő 5kg tömegű téglára.20N erő hat vízszintes irányban. (Súrlódástól eltekintünk) a, mekkora a gyorsulása? b, mekkora a pillanatnyi sebessége az indulástól számított 5s múlva? c, mekkora utat tesz meg 5s alatt?


2018. okt. 21. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

a) Newton második törvénye: F = m * a

b) a = Δv / Δt

c) = a * t² / 2

2018. okt. 21. 23:50
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de az a-t a delta t-t és v-t nem tudom ,hogy hogyan számoljam ki...kérhetnék ebben segítséget ?
2018. okt. 22. 09:44
 3/5 A kérdező kommentje:
*az a megvan
2018. okt. 22. 09:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak a delta v és t nincs meg
2018. okt. 22. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyorulást tudod, az eltelt időt a feladat megmondja, innen már ki tudod számolni a sebességváltozást.
2018. okt. 22. 13:08