Egy deszkalap 0,5 hz frekvenciájú rezgést végez vízszintes síkban. A ráhelyezett 2,5 kg tömegű testet fonallal kötöttük a deszkába vert szö-gekhez. Mekkora amplitúdó esetén szakad el a fonál, ha 5 n erőt már nem bír ki, és a súrlódástól eltekintünk?

A válasz 20 cm, de nem tudok rájönni a levezetésre.

2018. febr. 25. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

FMax = m·aMax = m·A·w^2 = m·A·(2·pi·f)^2


Ebből:


A = FMax / ( m·(2·pi·f)^2 )


Behelyettesítés után:


A = 5 / ( 2,5·(2·pi·0,5)^2 ) 5 = 0,2043 m

2018. febr. 25. 12:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2018. febr. 25. 12:57