A válasz 20 cm, de nem tudok rájönni a levezetésre.2018. febr. 25. 12:16
1/2 anonim válasza:
FMax = m·aMax = m·A·w^2 = m·A·(2·pi·f)^2
Ebből:
A = FMax / ( m·(2·pi·f)^2 )
Behelyettesítés után:
A = 5 / ( 2,5·(2·pi·0,5)^2 ) 5 = 0,2043 m
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2018. febr. 25. 12:57