Vízszintes drótkötélpályán 0,2 m/s sebességgel haladó 300 kg tömegű csillét felülről 150 kg tömegű kaviccsal töltöttek meg. Mennyivel változott eközben a csille sebessége?


Tudnátok segíteni? :/

A v= 0,2 m/s és keressük a delta v-t, de az 'm' az 300+150 kg? És ennyi adatból hogy számoljak mégis bármit?..



2017. dec. 1. 20:22
 1/5 Minekvan ***** válasza:
Ezt most hogyan értelmezzem? Miközben vízszintesen halad a csille állandó sebességgel, e közben egyszer csak a semmiből az útvonalhoz képest merőlegesen beleesik 150kg kavics?
2017. dec. 1. 20:45
 2/5 A kérdező kommentje:
Öööööö jah... ezt írja a feladat
2017. dec. 1. 20:51
 3/5 Minekvan ***** válasza:
Valószínűleg a mozgásmennyiség megmaradásának képletére gondolsz, de ebben az esetben a csillére ráeső tömeg (150 kg)vízszintes komponense zérus, így a kötélpálya sebessége nem váltózik és marad a 0,2 m/s, feltételezvén a stabil húzóerőt a kötélben.
2017. dec. 1. 21:15
 4/5 Minekvan ***** válasza:
Mármint a vízszintes erőhatás zérus.
2017. dec. 1. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy itt is impulzusmegmaradást kell felírni.


m1*v1=m2*v2

300kg*0,2*m/s = 450kg * v2

2017. dec. 1. 21:25