Ebből a szabadon eső test gyorsulásából kell kiindulni? ami 10m/s,csak ezt hogy hozom össze a sebesség és az út kiszámításával?2016. nov. 12. 06:27
1/4 Minekvan válasza:
Abból indulj ki, hogy a vonatban a kő függőleges pályán esik, mig a vonaton kívüli szemlélő azt a pályát egy fél parabola alakban látja ez utóbbinál a vonat sebessége is szerephez jut. (A vízszintes dobás esete)
2/4 Minekvan válasza:
Ha a kő 0,8s alatt leesik , ez idő alatt a vonat megtesz s=v1*t azaz 10*0,8=8m utat.
a kő sebessége padig vk=g*t=10*0,8=8m/s.
3/4 anonim válasza:
Mihez képest kell a sebesség? Mert az relatív fogalom ám? A vonathoz vagy az álló bakterhoz?
Mert ha a bakterhoz, akkor még bele kell rakni egy phitagorast...
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat
2016. nov. 12. 14:56