Az egyenletesen haladó repülőgép 1500km hosszú utat tesz meg másfél óra alatt. Mekkora a repülőgép sebessége? Fejezd ki: hm/h és m/s

valaki tud segiteni?

2017. szept. 26. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2017. szept. 26. 18:02
 2/4 anonim ***** válasza:

v = s / t

v = 1500 km / 1,5 h = ?

2017. szept. 26. 18:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Úristen. Ha már ehhez is segítség kell...
2017. szept. 26. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Segítek átváltani:

1500 km = 1500000 m

másfél óra = 5400 s


1500000/5400 = ?m/s

1500/1,5 = ?km/h

2017. szept. 26. 18:20