Valaki? Harmonikusan rezgő test A amplitúdóval rezeg vízszintes síkban. Amikor a kitérés az amplitúdó fele, a test sebességét lökéssel kétszeresére növeljük. Mennyi lesz az új amplitúdó?

2017. nov. 13. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A rendszer energiájának két összetevője van: mozgási(kinetikus) és potenciális(rugalmassági), ezek összege állandó.

Ha a kitérés A/2, akkor a mozgási E aránya (√3/2)^2 = 3/4.

A sebesség kétszerezésével ezt az energiát négyszerezzük, az összenergia 1/4 + 12/4 = 13/4-szerese lesz az eredetinek,

az amplitúdó pedig √13/2 ~ 1.8-szorosa.

2017. nov. 14. 12:57
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. nov. 14. 13:53
 3/3 A kérdező kommentje:
levezetni, hogy kell?
2017. nov. 19. 22:10