Legnagyobb gyorsulása 6,4m/s^2, legnagyobb sebessége pedig 12,6 cm/s.
Mekkora a rezgés periódusideje és az amplitúdója?
Addig megvannak a képletek, hogy:
a(max)= -A*omega^2
V(max)= A*omega
Ebből hogyan számoljam ki az amplitúdót? (Onnan már megy a periódusidő.)
Gondoltam rá, hogy:
A*omega=y
A*omega*omega=x
x/y = omega , ide pedig kijön egy szám, (ha eddig jó egyáltalán), ezt pedig valahogy meg kellene adni radián/mp -be, amit pedig nem tudok.
2017. okt. 23. 14:33
1/2 anonim válasza:
a(max) átírható így:
a(max) = (A*omega) *(-omega)
a(max) = V(max)*(-omega)
Innen kiszámolod omegát.
utána A = V(max)/omega
2/2 A kérdező kommentje:
Igen, már meglett. :D
A*omega^2 / A*omega = Omega = 2*f*pí ->
-> f= A*omega^2/ 2*Vmax*pí = W/2pí
Ebből kijön az f, abból pedig kiszámoltam T= 1/f
A*omega = Vmax -> A= Vmax/Omega
Így számoltam. :D
2017. okt. 23. 15:11