Egy pontszerű test harmonikus rezgőmozgást végez. Legnagyobb gyorsulása 6,4m/s^2, legnagyobb sebessége pedig 12,6 cm/s?


Legnagyobb gyorsulása 6,4m/s^2, legnagyobb sebessége pedig 12,6 cm/s.


Mekkora a rezgés periódusideje és az amplitúdója?



Addig megvannak a képletek, hogy:


a(max)= -A*omega^2

V(max)= A*omega


Ebből hogyan számoljam ki az amplitúdót? (Onnan már megy a periódusidő.)


Gondoltam rá, hogy:


A*omega=y

A*omega*omega=x


x/y = omega , ide pedig kijön egy szám, (ha eddig jó egyáltalán), ezt pedig valahogy meg kellene adni radián/mp -be, amit pedig nem tudok.



2017. okt. 23. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

a(max) átírható így:


a(max) = (A*omega) *(-omega)

a(max) = V(max)*(-omega)


Innen kiszámolod omegát.

utána A = V(max)/omega

2017. okt. 23. 15:07
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, már meglett. :D


A*omega^2 / A*omega = Omega = 2*f*pí ->

-> f= A*omega^2/ 2*Vmax*pí = W/2pí


Ebből kijön az f, abból pedig kiszámoltam T= 1/f


A*omega = Vmax -> A= Vmax/Omega


Így számoltam. :D

2017. okt. 23. 15:11