Három azonos,2100g tömegű test áll egymás mellett. A legelsőt elkezdjük tolni 15,5 N vízszintes irányú erővel. Mekkora nagyságú erő hat a második és a harmadik test között?

Lécci leírnátok lépésről lépésre, hogy lehet ezt megcsinalni? :(

2018. okt. 12. 22:57
 1/1 bongolo ***** válasza:
34%

Nem írtad, úgyhogy biztos nincs súrlódás.


Gondold azt, hogy a három test össze van ragasztva: szóval 3m = 6300 grammos testet tolsz F = 15,5 N erővel. Gyorsuló mozgás lesz:

F = (3m)·a

a = F/(3m)


És most felejtsük el a ragasztást.

A harmadik test is ekkora 'a' gyorsulással gyorsul, és éppen a második és harmadik közti F₃ erő gyorsítja:

m·a = F₃

m· F/(3m) = F₃

F₃ = F/3

2018. okt. 12. 23:32