Lécci leírnátok lépésről lépésre, hogy lehet ezt megcsinalni? :(2018. okt. 12. 22:57
1/1 bongolo válasza:
Nem írtad, úgyhogy biztos nincs súrlódás.
Gondold azt, hogy a három test össze van ragasztva: szóval 3m = 6300 grammos testet tolsz F = 15,5 N erővel. Gyorsuló mozgás lesz:
F = (3m)·a
a = F/(3m)
És most felejtsük el a ragasztást.
A harmadik test is ekkora 'a' gyorsulással gyorsul, és éppen a második és harmadik közti F₃ erő gyorsítja:
m·a = F₃
m· F/(3m) = F₃
F₃ = F/3