Flödszömdöförrr kérdése:

Három azonos,9300g tömegű test áll egymás mellett. A legelsőt elkezdjük tolni 15,5 N vízszintes irányú erővel. Mekkora a második test gyorsulása m/s2-ben?

Légyszi segítsetek, már ötödszörre nem fogadja el a válaszom a rendszer. Hogy kell ezt kiszámolni? :)

2018. okt. 17. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
kb.egy hete lett megoldva.keress vissza!
2018. okt. 17. 20:07
 2/6 A kérdező kommentje:
Szted, ha már vagy 10x megcsináltam és nem jó az eredmény, nem kerestem? :/ Nem találom...
2018. okt. 17. 20:11
 3/6 bongolo ***** válasza:

Gondolom nincs súrlódás.

Az össztömeg 3·9,3 kg = 27,9 kg

Mindhármat toljuk, nem csak az elsőt. Vagyis a három együtt gyorsul:

a = F/m = 15,5 N / 27,9 kg = 0.55555... m/s²


A második testnek is ugyanekkora a gyorsulása.


Miket próbáltál?

2018. okt. 17. 22:23
 4/6 A kérdező kommentje:

bogolo köszönöm! :)

Nekem is jött ki ilyen eredmény, csak az volt a baj, hogy nem írtam végig, hogy 0,55555...6, így nem fogadta el a Moodle.

2018. okt. 18. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt milyen Moodle-be kell írnod? Általános vagy középiskola?
2018. okt. 18. 10:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyetem.
2018. okt. 18. 11:12