1. Három azonos,10000g tömegű test áll egymás mellett. A legelsőt elkezdjük tolni 9,4 N vízszintes irányú erővel. Mekkora a második test gyorsulása m/s2-ben?


2.Asztalon nyugvó testhez vízszintes kötéllel egy csigán keresztül 7,9 kg tömegű, talaj felett lógó testet kapcsolunk, aminek hatására a rendszer 1,8 m/s2 gyorsulással a talaj felé mozog. Mekkora az asztalon lévő test tömege kg-ban? (A kötél nyújthatatlan.)

Asztalon nyugvó testhez vízszintes kötéllel egy csigán keresztül 7,9 kg tömegű, talaj felett lógó testet kapcsolunk, aminek hatására a rendszer 1,8 m/s2 gyorsulással a talaj felé mozog. Mekkora az asztalon lévő test tömege kg-ban? (A kötél nyújthatatlan.)

Valaki segítene ?:)



2015. okt. 23. 20:44
 1/2 A kérdező kommentje:
az elsőnél 0,3 jött ki, de nem ez a megoldás:( nem értem
2015. okt. 23. 21:11
 2/2 anonim ***** válasza:

1./ Mind a 3 test uganakkora gyosrulással mozog.


2./ lelógó: F=m*g; asztali: F=m*a

m*g=m*a

2015. okt. 23. 22:09