2.Asztalon nyugvó testhez vízszintes kötéllel egy csigán keresztül 7,9 kg tömegű, talaj felett lógó testet kapcsolunk, aminek hatására a rendszer 1,8 m/s2 gyorsulással a talaj felé mozog. Mekkora az asztalon lévő test tömege kg-ban? (A kötél nyújthatatlan.)
Asztalon nyugvó testhez vízszintes kötéllel egy csigán keresztül 7,9 kg tömegű, talaj felett lógó testet kapcsolunk, aminek hatására a rendszer 1,8 m/s2 gyorsulással a talaj felé mozog. Mekkora az asztalon lévő test tömege kg-ban? (A kötél nyújthatatlan.)
Valaki segítene ?:)
2015. okt. 23. 20:44
1/2 A kérdező kommentje:
az elsőnél 0,3 jött ki, de nem ez a megoldás:( nem értem
2015. okt. 23. 21:11
2/2 anonim válasza:
1./ Mind a 3 test uganakkora gyosrulással mozog.
2./ lelógó: F=m*g; asztali: F=m*a
m*g=m*a