Mi a megoldása ezeknek a matekfeladatoknak?


1.: Egy szabályos háromszög egyik magassága 3cm-rel rövidebb az oldalaknál. Mekkorák az oldalak?

2.: Egy szabályos háromszög egyik magassága 14cm. Mekkora a háromszög kerülete?



2018. okt. 20. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Érdemes megjegyezni, hogy az a oldalú szabályos háromszög magasságának hossza a*gyök(3)/2, például ha a háromszög oldala 5 cm hosszú, akkor a magassága 5*gyök(3)/2=~4,33 cm.


1. Ha a háromszög oldala a, akkor magassága a*gyök(3)/2 hosszú. A feladat szerint az oldal 3 cm-rel hosszabb a magasságnál, így az oldalból levonva 3-at a magasságot kapjuk:


a*gyök(3)/2=a-3, ezt az egyenletet kell megoldani.


2. Legyen itt is az oldal hossza a, ekkor a magasság a*gyök(3)/2, ennek 14 cm-nek kell lennie, tehát:


a*gyök(3)/2=14, ezt az egyenletet kell megoldani, a kerülethez csak az oldalak hosszát kell összeadni.

2018. okt. 20. 18:21