Mi a megoldása a matekfeladatoknak?


-Egy lovaskocsi egyik kerekének átmérője 88cm. Hány fordulatot tesz 2.5km hosszú úton?


-Egy konvex sokszögnek kétszer annyi átlója van, mint ahány oldala. Hány oldala van?


-Egy 32fős osztályban 3 tagú bizottságot választanak, melynek egyik tagja az elnök lesz. Hányféleképpen lehet ezt megtenni?


-Hány olyan háromszög van, melynek oldalai egész számok, egyik oldala 1, másik pedig 2005?


-Határozza meg az értelmezési tartományt: gyök alatt x-2 osztva x-3


-Póknak nyolc lába van. Szekrényben 10db piros, 10 kék, 10sárga, 10 fehér zokni van. Legkevesebb hány db zoknit kell kivennie becsukott szemmel, hogy biztosan jusson minden lábára ugyanolyan színű zokni?


2012. ápr. 15. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

K=2r*3,14=552,64cm

2,5km=2500m=250000cm

250000/552,64=452,374 fordulat


3)

32 allat a 3 = 4960


4)

csak egy ilyen háromszög van, ha a harmadik oldal is 2005


5)

x-2>0

x>2


x-3>0

x>3


x-3 nem lehet 0

x nem lehet 3


ebből az értelmezési tartomány:

x>3


6)

38at

2012. ápr. 15. 17:26
 2/2 anonim ***** válasza:

2, átlók száma : n[(n-3)/2] (n az oldalak száma)

szóval n[(n-3)/2]*2=n (ezt megoldva n=4)

2012. ápr. 15. 17:28