Mi ezeknek a matekfeladatoknak a megoldása?


1, Gondoltam egy kétjegyű számra.Felcseréltem a számjegyeit, a kapott számhoz hozzáadtam 14-et, majd ennek a felét vettem és felcseréltem a számjegyeket.Így kaptam 64-et. Melyik számra gondoltam

(Ha valaki megcsinálná nekem és eírná hogy hogy kell azt nagyon megköszönném péntekre kéne...)


2, Két szám összege 2250.Az egyiknek a 12%-a egyenlő a másik 18%-ával. Melyik ez a két szám?


2010. máj. 17. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

1, A szám: 10x+y (mert kétjegyű, a 10x jeleli h mennyi van a tízesek helyén) A többi meg szövegértés.


(10y+x+14)/2=46 (mert visszacseréled a számjegyeket)


Zárójelet felbontod és átszorzol előtte


10y+x+14=92

10y+x=78

Ebből látod, hogy y=7, x=8


Tehát az eredeti szám 87. Ellenőrizheted.


2,


x+y=2250

0,12x=0,18y


Egyik egyenletből kifejezed az egyik ismeretlent, beírod a másik egyenletbe és megoldod.

2010. máj. 17. 19:20
 2/5 anonim ***** válasza:

1,A keresett szám a 87 lesz azért mert megfordítjuk akkor 78 + 14 az 92 osztom 2-vel 46 megfordítod =64!


úgy jött ki hogy visszafelé oldottam meg az egyenletet 64 fordítva az 46 szoroztam 2-vel -14 fordítasz és kijön hogy a szám 87!


Tessék!

2010. máj. 17. 19:26
 3/5 anonim válasza:

Szia

AZ ELSŐ


___ +14 : 2=___=64

64=46x2-14=78 felcseréled tehát 87

2010. máj. 17. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsót le se írom hisz az első jól oldotta meg!XD
2010. máj. 17. 19:28
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi amúgy a másodikban addig én is eljutottam de kifejezni nem tudom egyikből a másikat
2010. máj. 18. 17:08