Mi az a két egymást követő, páros szám, amelynek összege 74?

2018. szept. 23. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve két term. szám összege 144. az egyik 3x akkora mint a másik. melyik ez a két szám?
2018. szept. 23. 16:54
 2/5 anonim válasza:
36,38
2018. szept. 23. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

1. kérdés

2k+(2k+2)=74

k=18 így a két szám 36 és 38

2.

a+b=144

a=3b


Innen 4b=144, b=36 a = 108

2018. szept. 23. 16:59
 4/5 anonim ***** válasza:

2. kérdés

x+3x=144

Meg tudod oldani?

2018. szept. 23. 19:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, persze, ez már megy :D
2018. szept. 25. 18:00