2018. szept. 23. 16:52
1/5 A kérdező kommentje:
Illetve két term. szám összege 144. az egyik 3x akkora mint a másik. melyik ez a két szám?
2018. szept. 23. 16:54
3/5 anonim válasza:
1. kérdés
2k+(2k+2)=74
k=18 így a két szám 36 és 38
2.
a+b=144
a=3b
Innen 4b=144, b=36 a = 108
4/5 anonim válasza:
2. kérdés
x+3x=144
Meg tudod oldani?
5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, persze, ez már megy :D
2018. szept. 25. 18:00