kérlek segítsetek fontos:(2012. nov. 13. 18:36
1/4 rémuralom válasza:
Jelöld a középsőt x-szel. Ekkor az első x-4, a második x-2, a harmadik x, a negyedik x+2, az ötödik x+4. Összegük 210, tehát:
x-4+x-2+x+x+2+x+4=210
5x=210
x=42
A nyerőszámok tehát emelkedő sorrendben: 38, 40, 42, 44, 46.
2/4 A kérdező kommentje:
nagyoon nagyonn köszönömmmmmmm
2012. nov. 13. 18:50
3/4 anonim válasza:
Első szám X , második szám X+2 , harmadik szám X+4 , negyedik szám X+6 , ötödik szám X+8 .
Tehát X+X+2+X+4+X+6+X+8=210
5X+20=210 /-20
5X=190 /:5
X=38
Ellenőrzés: 38+40+42+44+46=210
4/4 RazOR válasza:
Hali :) nekünk is ilyesmi példa van csak nekünk -10 Melyek ezek a számok ? :D köszi :)