Hogyan kell ezt megoldani? Öt egymást követő páros szám összege 210. Melyek ezek a számok?

kérlek segítsetek fontos:(

2012. nov. 13. 18:36
 1/4 rémuralom ***** válasza:

Jelöld a középsőt x-szel. Ekkor az első x-4, a második x-2, a harmadik x, a negyedik x+2, az ötödik x+4. Összegük 210, tehát:

x-4+x-2+x+x+2+x+4=210

5x=210

x=42

A nyerőszámok tehát emelkedő sorrendben: 38, 40, 42, 44, 46.

2012. nov. 13. 18:45
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyoon nagyonn köszönömmmmmmm
2012. nov. 13. 18:50
 3/4 anonim válasza:

Első szám X , második szám X+2 , harmadik szám X+4 , negyedik szám X+6 , ötödik szám X+8 .

Tehát X+X+2+X+4+X+6+X+8=210

5X+20=210 /-20

5X=190 /:5

X=38


Ellenőrzés: 38+40+42+44+46=210

2012. nov. 13. 18:58
 4/4 RazOR válasza:
Hali :) nekünk is ilyesmi példa van csak nekünk -10 Melyek ezek a számok ? :D köszi :)
2012. nov. 19. 15:09