Nekem elég ha elmagyarázza valaki hogy kapjuk meg az a2-őt.2018. szept. 23. 15:28
1/4 anonim válasza:
Ha a számtani sorozat első tagja a1, akkor nyilván a másik kettő a1*q és a1*q^2. A feladat szerint ezek szorzata 216, így:
a1* a1*q * a1*q^2 = 216, vagyis
a1^3 * q^3 = 216, köbgyökvonás után:
a1*q=6, és mit ad isten, ez pont a második tag.
2/4 anonim válasza:
*Mértani sorozat, nem számtani.
4/4 Tom Benko válasza:
Definíció szerint a_{n-1}a_{n+1}=a_n^2. Tehát a három egymást követő tag szorzata a középső köbe. a_n^3=216, tehát a_n=6.