Tudna segíteni bárki egy 8-os matek feladatba?


A feladat így szól:

Bontsd föl törzsszámok (prímszámok) szorzatára a következő számokat!

a.1024 b.49 c.2560 d.1155 e.5358 f.10 010


Ha bárki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!



2018. szept. 19. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyaran feirod ahogy oran tanultad

Itt nem tudom negoldani szovak kelzeld oda azt a fuggoleges vonalat

1024/2

512/2

256/2

128/2

64/2

32/2

16/2

8/2

4/2

2/2

1


1024=2^10


Magyaran prim szamokkal osztasz

Mindig kettovel kezdesz ha lehet

Ha nem akkor harommal stb es a vegen azokat amikkel osztottal osszeszorzod es kijon a szorzat ami itt 2^10


Ugyanigy csinalod a tobbit is

2018. szept. 19. 09:34
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a)


1024|2

512|2

256|2

128|2

64|2

32|2

16|2

8|2

4|2

2|2

1, tehát a prímtényezős alak: 1024=2*2*2*2*2*2*2*2*2*2=2^10


b)


49|7

7|7

1, tehát a prímtényezős alak: 49=7*7=7^2


c)


2560|2

1280|2

640|2

320|2

160|2

80|2

40|2

20|2

10|2

5|5

1, tehát a prímtényezős alak: 2560=2*2*2*2*2*2*2*2*2*5=2^9*5


d)


1155|3

385|5

77|7

11|11

1, tehát a prímtényezős alak: 1155=3*5*7*11


e)


5358|2

2679|3

893|19

47|47

1, tehát a prímtényezős alak: 5358=2*3*19*47


f)


10010|2

5005|5

1001|7

143|11

13|13

1, tehát a prímtényezős alak: 10010=2*5*7*11*13

2018. szept. 19. 09:41
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Minden szám legkisebb valódi osztója prím. Magyarul fogod a számot, elosztod kettővel, amíg tudod, utána hárommal, stb... Ha nem tudod a prímeket, akkor egyesével lépegetsz felfelé, ami nem prím, az úgyis kiesik.
2018. szept. 20. 17:27