2x+y=0,8
2z+a=0,2
y+a=0,5
x+z= 0,25
2z+2x = 0,5
és odáig jutottam
h
2Z=0,2-a
a= 0,5-y
de a=0,2-2z
meg stb
2016. máj. 9. 21:12
1/2 anonim válasza:
Ez egy túlhatározott egyenletrendszer.
Vagy elhagysz egy egyenletet, megoldod és bízol benne, hogy az ötödik is kijön a kiszámolt eredménnyel; vagy pedig nem létezik megoldása és ekkor négyzetes minimalizálással szokás "megoldani"!
2/2 anonim válasza:
Nem túlhatározott, hiszen ha megnézed, az ötödik egyenlet ugyanaz, mint a negyedik. Vagyis a négy ismeretlenre a négy egymástól független egyenlet:
1) 2x+y=0,8
2) 2z+a=0,2
3) y+a=0,5
4) x+z=0,25
1 -> y=0.8-2x
3 -> y=0.5-a
Tehát 0.8-2x=0.5-a, legyen ez az 5) egyenlet
2 -> a=0.2-2z
4 -> x=0.25-z
Ezeket behelyettesítve 5)-be:
0.8-2*(0.25-z)=0.5-(0.2-2z)
Ebből megkapod z értékét, innen pedig már könnyű.