Belekavarodtam ebbe a logikai matek feladatba, valaki segítene megoldani? Vagy mi a hiba?


2x+y=0,8

2z+a=0,2

y+a=0,5

x+z= 0,25

2z+2x = 0,5

és odáig jutottam

h

2Z=0,2-a

a= 0,5-y

de a=0,2-2z

meg stb



2016. máj. 9. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy túlhatározott egyenletrendszer.


Vagy elhagysz egy egyenletet, megoldod és bízol benne, hogy az ötödik is kijön a kiszámolt eredménnyel; vagy pedig nem létezik megoldása és ekkor négyzetes minimalizálással szokás "megoldani"!

2016. máj. 9. 21:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem túlhatározott, hiszen ha megnézed, az ötödik egyenlet ugyanaz, mint a negyedik. Vagyis a négy ismeretlenre a négy egymástól független egyenlet:

1) 2x+y=0,8

2) 2z+a=0,2

3) y+a=0,5

4) x+z=0,25


1 -> y=0.8-2x

3 -> y=0.5-a

Tehát 0.8-2x=0.5-a, legyen ez az 5) egyenlet

2 -> a=0.2-2z

4 -> x=0.25-z

Ezeket behelyettesítve 5)-be:

0.8-2*(0.25-z)=0.5-(0.2-2z)

Ebből megkapod z értékét, innen pedig már könnyű.

2016. máj. 9. 21:31