Internetes fizika feladat hiba. Én vagyok béna?


A moodle egyik aloldalát használom a pedhalo.duf.hu-t és az a problémám hogy 2 feladatnál több féle képpen is számoltam de nem fogadta el a válaszokat.


Mekkora az eredő kapacitás ha: C1= 10 F , C2=8 F és C3=8 F

Sorosan kapcsolt kondenzátorok

----

Mekkora az eredő kapacitás ha: C1= 10 F , C2=9 F és C3=4 F

Vegyesen kapcsolt konenzátorok : C2 C3 párhuzamos C1 elöttük

Valaki tudja melyik képlettel kell kiszámolni?


2016. febr. 21. 16:50
 1/2 Minekvan ***** válasza:

1) soros kapcsolás: 1/C=1/C1+1/C2+1/C3


2) vegyes: párhuzamos Cp= C2+C3 1/C= 1/(C2+C3)+1/C1

2016. febr. 21. 17:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Felkeltetted az érdeklődésemet:

"A moodle egyik aloldalát használom a pedhalo.duf.hu-t"

Én hiába regisztráltam a fenti oldalon, ezeket a gyakorló feladatokat nem találom. Segítenél megkeresni? Melyik kurzusra kellene jelentkezni, hogy ezeket elérjem?

2016. febr. 21. 19:02