A moodle egyik aloldalát használom a pedhalo.duf.hu-t és az a problémám hogy 2 feladatnál több féle képpen is számoltam de nem fogadta el a válaszokat.
Mekkora az eredő kapacitás ha: C1= 10 F , C2=8 F és C3=8 F
Sorosan kapcsolt kondenzátorok
----
Mekkora az eredő kapacitás ha: C1= 10 F , C2=9 F és C3=4 F
Vegyesen kapcsolt konenzátorok : C2 C3 párhuzamos C1 elöttük
Valaki tudja melyik képlettel kell kiszámolni?
2016. febr. 21. 16:50
1/2 Minekvan válasza:
1) soros kapcsolás: 1/C=1/C1+1/C2+1/C3
2) vegyes: párhuzamos Cp= C2+C3 1/C= 1/(C2+C3)+1/C1
2/2 anonim válasza:
Felkeltetted az érdeklődésemet:
"A moodle egyik aloldalát használom a pedhalo.duf.hu-t"
Én hiába regisztráltam a fenti oldalon, ezeket a gyakorló feladatokat nem találom. Segítenél megkeresni? Melyik kurzusra kellene jelentkezni, hogy ezeket elérjem?