Adott a tárgy távolsága:13 cm
A fókusz távolsága:10 cm
Mennyi a kép(k) távolsága?Hogyan kéne kiszámolni?
A másik meg:-5 dioptriás lencse, mennyi a fókusztávolsága?
+3 dioptriás lencse, mennyi a fókusztávolsága?
Nagyon megköszönném ha valaki leírná!
2016. febr. 21. 11:07
1/1 anonim válasza:
A következő kéletekkel maj megtudod aoldani:
1/f=1/k+1/t
c=1/f,ahol k-képtávolság,f-fókusztávolság,t-tárgytávolság,c-dioptria
Ha szükséged van,bebizonyítom neked a képleteket :)