8. -os leképzési törvényes fizika feladat?


Adott a tárgy távolsága:13 cm

A fókusz távolsága:10 cm

Mennyi a kép(k) távolsága?Hogyan kéne kiszámolni?


A másik meg:-5 dioptriás lencse, mennyi a fókusztávolsága?

+3 dioptriás lencse, mennyi a fókusztávolsága?


Nagyon megköszönném ha valaki leírná!



2016. febr. 21. 11:07
 1/1 anonim ***** válasza:

A következő kéletekkel maj megtudod aoldani:

1/f=1/k+1/t

c=1/f,ahol k-képtávolság,f-fókusztávolság,t-tárgytávolság,c-dioptria


Ha szükséged van,bebizonyítom neked a képleteket :)

2016. febr. 21. 13:16