Matek házi feladatba kéne segíteni. (A tanár maga csinálja a feladatokat). Lehetőleg levezetve írjátok. Valaki segítene?


A feladat az, hogy:

Egy osztály fele németül,70%-a angolul.6 diák mindkét nyelvet tanulja.

Hányan járnak az osztályba, mindenki tanul legalább egy nyelvet?



2017. okt. 10. 16:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen X az osztályba járó tanulók száma.


Az osztály fele, azaz 50%-a tanul németül. Ezt úgy tudod kifejezni, hogy veszed az X 50%-át: X*0,5


Ugyan így az angolul tanulókkal is: X*0,7


Az osztályból mindenki tanul angolul, vagy németül, így ha ezt a kettőt összeadod az összegben minden tanuló benne lesz. De van amelyiket az angolhoz és a némethez is hozzászámoltuk, ezért a 6 tanulót ki kell vonni, mert kétszer számoltuk. Így pontosan az osztály tanulóit kapjuk meg:


X*0,5+X*0,7-6=x


Utána megoldod ezt az egyenletet:

-hozzá adsz hatot: X*0,5+X*0,7=X+6

-összeadod az X-eket a bal oldalon: 1,2*X=X+6

-kivonsz belőle X-et: 0,2*X=6

-megszorzod 5-tel: X=30


Válasz: 30 tanuló jár az osztályba.

2017. okt. 10. 16:56