Valaki segítene ebben a matek feladatba?


Törtek összehasonlítása a feladat, leírom hátha van valaki aki megold párat, ezzel segítve a dolgomon :)

Rakd ki a megfelelő reláció jeleket <, >, =

(A ‘/‘ jel az a törtvonal)

6/13 vagy 9/5

12/7 vagy 23/32

7/8 vagy 2/3

6/7 vagy 12/14

6/7 vagy 8/6



#házi feladat #matematika #feladatlap #Tört összehasonlítása
2018. jan. 2. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyet megoldok neked, a többit ugyanúgy kell :)

Közös nevezőre kell hozni.


6/13 vs 9/5


Közös nevező 13*5=65


6*5/13*5 vs 9*13/5*13


30/65 vs 117/65


Azonos nevezőjű törtek közül az a nagyobb, aminek a számlálója nagyobb, tehát a 9/5.


De kicsit egyszerűsíthetünk, ha először azt nézzük meg, hogy a tört 1-nél kisebb vagy nagyobb.


Pl 12/7 >1, de 23/32<1, ezért itt a 12/7 biztos nagyobb, megspórolhatjuk a közös nevezőre hozást.


7/8 vs 2/3 itt mindkettő kisebb, mint 1, kénytelen vagy közös nevezőre hozni.

2018. jan. 2. 12:57
 2/2 anonim válasza:

6/13 < 9/5

12/7 > 23/32

7/8 > 2/3

6/7 = 12/14

6/7 < 8/6

2018. jan. 2. 19:11