Matekosok, hogy oldanátok ezt meg? Kép a leírásban.

[link]
2018. aug. 27. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Hatványozás azonosságait próbálgasd.
2018. aug. 27. 15:41
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Az összeadás megy? Csak azért, mert ki kell emelni...


Tehát az marad, hogy:


49-1-14/7+2


Na ezt szépen összeadogatod, mert ugye 7^x-nek ez lesz az együtthatója.


Utána meg ezzel leosztod az egyenletet, tehát


7^x=48/valami jön ki.


Innentől kezdve meg ugye nyert ugyünk van, mert a jobb oldalt is 7^másikvalami alakra kell hozni, ha lehet, mert

ekkor ugye a másikvalami=x lesz a megoldás.


Ha nem lehet ilyen alakra hozni, akkor mindkét oldal logaritmusát kell venni, mert így az x lemegy szorzóba, a logaritmussal meg lehet osztani.


Remélem érthető. Ha nem, akkor többször olvasd el a választ. Ha 10-szer átolvastad, és leírtad magadnak, és ha akkor sem érted, csak akkor kérdezz ismét.


Még egyébként felhasználtunk egy bölcsődés azonosságot is:


alma^(körte+szilva)=(alma^körte)*(alma^szilva).

2018. aug. 27. 17:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt brutál nem értem :(
2018. aug. 27. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Hányszor olvastad el a választ, a #2-őt?
2018. aug. 27. 20:09
 5/7 A kérdező kommentje:
kb 1órája próbálom megoldani :D sokszor elolvastam, de a kiemelésnél már elakadtam
2018. aug. 27. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

#1 vagyok. Miért lettem lepontozva??


7^(x+2)-1/7*7^(x+1)-14*7^(x-1)+2*7^x=48

Azonosságok alapján:

49*7^x-7^x-2*7^x+2*7^x=48

Összevonás után:

48*7^x=48

7^x=1 innen x=0

2018. aug. 27. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

"kb 1órája próbálom megoldani"


Ez nem válasz a kérdésemre.


Néma értő olvasás, szövegértés megvolt még általános 1.osztályában.

Mert ha nem, akkor a feladattal kár foglalkozni, ki kéne járni az általánost...

2018. aug. 27. 21:27