Matekosok, hogyan oldanátok meg ezt a feladatot?


A Teknős és Társa Taxivállalat (TTT) tarifái a következők: induláskor 9 tallért kell fizetni, majd pontosan a megtett úttal arányosan 2 tallér/km a viteldíj. A konkurens Csoszogi Csiga Csoport (CsCsCs) társaságnál induláskor 6 tallér fizetendő, majd minden megkezdett kilóméter után 3 tallért kell fizetni.


a) Melyik céggel érdemes autózni?

b) Micimackó a TTT-vel utazott Róbertgidához, még Malacka a CsCsCs-vel. Mennyit fizettek összesen, ha Micimackó 6,5 km-re, Malacka pedig 8,5 km-re lakik Róbertgidától?



Valami levezetést tudnátok írni? Mert a végeredmény nem elég, én meg nem vagyok biztos benne, hogyan is kellene megcsinálni. (Úgy tippeltem, hogy a TTT-vel éri meg jobban utazni, de nem biztos)


Köszönöm, ha valaki segít!


2015. márc. 8. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:

9+2x=6+3x -> 3km alatt CsCsCs, 3km mindegy, 3km fölött TTT


9+6,5*2=22

6+8,5*3=31,5

2015. márc. 8. 16:16