7-x=2(8-y)
az eredményeknek x=5, y=7 kell lennie
2015. febr. 21. 15:38
1/4 anonim válasza:
7-x=2(8-y)
7-x=16-2y
2y-1x-9=0
másodfokú egyenlet képletébe helyettesíts be!
3/4 anonim válasza:
y=x/2+9/2
ez ugye egy egyenes egyenlete, mit tesz isten, csakugyan x=5-nél y=7, de mi a kérdés?
4/4 anonim válasza:
Mi a kérdés?
Mert ez egy két ismeretlenes elsőfokú egyenlet, ergo végtelen megoldása van, az egyik amit te is írtál.