7-x=2(8-y)

az eredményeknek x=5, y=7 kell lennie


2015. febr. 21. 15:38
 1/4 anonim válasza:

7-x=2(8-y)

7-x=16-2y

2y-1x-9=0

másodfokú egyenlet képletébe helyettesíts be!

2015. febr. 21. 15:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség, x=7, y=8 a jó.
2015. febr. 21. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:

y=x/2+9/2


ez ugye egy egyenes egyenlete, mit tesz isten, csakugyan x=5-nél y=7, de mi a kérdés?

2015. febr. 21. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

Mert ez egy két ismeretlenes elsőfokú egyenlet, ergo végtelen megoldása van, az egyik amit te is írtál.

2015. febr. 21. 16:02