Egy 40kg tömegű lövedék 30kg és 10kg tömegű darabokra robban szét, amikor sebessége éppen vízszintes és 900m/s nagyságú. A nagyobb tömegű darab az eredeti irányba mozog tovább,1800m/s nagyságú sebességgel. Mekkora és milyen irányú a másik darab sebessége?
2014. nov. 9. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:

A lendületmegmaradás törvényét kell alkalmazni, mert a belső erők nem tudják megváltoztatni a rendszer össz lendületét.


Eredetileg I0 = 40kg*900m/s = 36000 kgm/s

Robbanás után I1+I2 = 30*1800+10*v2


30*1800+10*v2 = 36000


54000+10*v2 = 36000

10*v2 = -18000

v2 = -1800


Vagyis 1800m/s -os sebességgel fog repülni, csak éppen ellentétes irányba, mint a nagyobb darab.

2014. nov. 9. 23:00