Egy 40kg tömegű lövedék 30kg és 10kg tömegű darabokra robban szét, amikor sebessége éppen vízszintes és 900m/s nagyságú. A nagyobb tömegű darab az eredeti irányba mozog tovább,1800m/s nagyságú sebességgel. Mekkora és milyen irányú a másik darab sebessége?2014. nov. 9. 22:18
1/1 anonim válasza:
A lendületmegmaradás törvényét kell alkalmazni, mert a belső erők nem tudják megváltoztatni a rendszer össz lendületét.
Eredetileg I0 = 40kg*900m/s = 36000 kgm/s
Robbanás után I1+I2 = 30*1800+10*v2
30*1800+10*v2 = 36000
54000+10*v2 = 36000
10*v2 = -18000
v2 = -1800
Vagyis 1800m/s -os sebességgel fog repülni, csak éppen ellentétes irányba, mint a nagyobb darab.