(Fizika - elektromosságtan)! Az 1099-es és az 1076-os feladatot ti hogyan oldanátok meg? (lejjebb találhatóak a feladatok)


[link]

[link]


2011. szept. 19. 17:32
 1/2 anonim válasza:

1099-es


(Rb a telep belső ellenállása, U a telep belső feszültsége)

A kapcsoló nyitott állásában két R és egy Rb ellenállás van sorba kötve, ezért az átfolyó áram erőssége:

I1 = U/(2R+Rb)

Ha a kapcsoló zárt, akkor két párhuzamosan kapcsolt R ellenállás van sorba kötve egy R és egy Rb ellenállással. Ilyenkor az áramerősség:

I2 = U/(1,5R+Rb)

A szöveg szerint:

I1*1,25=I2

Ebbe behelyettesítve, U-val való egyszerűsítés után adódik a könyvbe írt 0,5 ohm-os megoldás.

2011. szept. 20. 15:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos az előttem szóló megoldása nem helyes, ugyanis nyitott állású kapcsoló esetén a fenti ellenálláson nem is folyik áram!


Ott csak (R + Rb) az eredő! Egyébként jó megoldás

2011. nov. 22. 03:47