Teherautó platóján rögzítetlen láda van. Legfeljebb mekkora gyorsulással mozoghat a teherautó, hogy a láda ne csússzon meg, ha közte és a plató közt a surlódási együttható 0,1?2014. nov. 10. 19:38
1/1 bongolo válasza:
µ = 0,1
A súrlódás maximális értéke: Fs = µ·m·g
Amikor 'a' gyorsulással mozog a teherautóval együtt a láda, akkor legfeljebb ekkora erő hathat rá, ami csúszás nélkül gyorsítja.
Tudjuk, hogy a gyorsító erő ekkora: F = m·a
F = Fs
m·a = µ·m·g
a = µ·g
Vagyis 0,1g lehet a maximális gyorsulása.