Egyenletrendszer segítségével kéne megoldani. De nem tudom hogyan kéne.2018. aug. 26. 23:22
1/8 anonim válasza:
X+Y=1
X*Y=-12
Az egyik egyenletből kifejezed valamelyik ismeretlent, behelyettesíted a másikba, megoldod az egyismeretlenes egyenletet, majd visszahelyettesítesz. Nem szívesen számolnám végig, de első ránézésre a -3 és a 4 lesz a te megoldásod.
3/8 A kérdező kommentje:
Így sem tudom megoldani :( Levezetnétek nekem?
2018. aug. 27. 08:07
4/8 anonim válasza:
-12
-12+1=1
-12x1=-12
Nem tudom, hányadikos vagy, de gyúrj rá a matekra.
5/8 anonim válasza:
A fele kimaradt, de nem baj. -12 és 1. Remélem, azért érted :)
6/8 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csak az nem világos, hogyan jön ki ez az egyenletből. Maga a megoldás menete érdekel.
2018. aug. 27. 11:01
7/8 anonim válasza:
Hát vezessük végig:
x+y=1
xy=-12
Egyik egyenletet alakítsuk:
x+y=1
y=1-x
Ezt behelyettesíted a másikba:
x(1-x)=-12
x-(x^2)=-12
0=(x^2)-x-12
Másodfokúval megoldod és kijön a két eset:
x1=-3 (y1=4)
x2=4 (y2=-3)
8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. aug. 27. 11:11