Melyik az a két szám, amelynek összege 1, szorzata -12?

Egyenletrendszer segítségével kéne megoldani. De nem tudom hogyan kéne.
2018. aug. 26. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

X+Y=1

X*Y=-12


Az egyik egyenletből kifejezed valamelyik ismeretlent, behelyettesíted a másikba, megoldod az egyismeretlenes egyenletet, majd visszahelyettesítesz. Nem szívesen számolnám végig, de első ránézésre a -3 és a 4 lesz a te megoldásod.

2018. aug. 26. 23:28
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
-3,4
2018. aug. 27. 00:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Így sem tudom megoldani :( Levezetnétek nekem?
2018. aug. 27. 08:07
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

-12


-12+1=1

-12x1=-12

Nem tudom, hányadikos vagy, de gyúrj rá a matekra.

2018. aug. 27. 08:15
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A fele kimaradt, de nem baj. -12 és 1. Remélem, azért érted :)
2018. aug. 27. 08:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csak az nem világos, hogyan jön ki ez az egyenletből. Maga a megoldás menete érdekel.
2018. aug. 27. 11:01
 7/8 anonim válasza:
77%

Hát vezessük végig:

x+y=1

xy=-12


Egyik egyenletet alakítsuk:

x+y=1

y=1-x


Ezt behelyettesíted a másikba:

x(1-x)=-12

x-(x^2)=-12

0=(x^2)-x-12


Másodfokúval megoldod és kijön a két eset:

x1=-3 (y1=4)

x2=4 (y2=-3)

2018. aug. 27. 11:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. aug. 27. 11:11