Hogyan lehet ezt a trigonometria feladatot megoldani?


Igazold, hogy egy ABC derékszögű (m(A)=90°) háromszögben sin^2 B+ sin^2 C=1.


Előre is köszi.



2018. aug. 19. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

B + C = 90°

C = 90°- B

sin(C) = sin(90°- B) = cos(B)

sin^2(B) + cos^2(B) =1 (triviális).

2018. aug. 19. 20:01
 2/3 anonim ***** válasza:

A 3szögre fel lehet írni, hogy: sin(β)=B/A, sin(γ)=C/A.

Feladat azt mondja, hogy: sin^2(β) + sin^2(γ) = 1

A kettőt összegyúrva:

(B/A)^2 + (C/A)^2 = 1

B^2/A^2 + C^2/A^2 = 1

B^2 + C^2 = A^2 Ez meg már a jól ismert Pitagorasz-tétel, ezt már nem kell bebizonyítani.

2018. aug. 19. 20:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a két választ. :)
2018. aug. 19. 20:24