Lenne par matek pelda, segitenetek? Elore is koszonom! (trigonometria, matrixok) Kerlek vezessetek le jo reszletesen, mert nem erossegem a matek.


1. Szamitsd ki sin^2 100+ cos^2 80

(a 100 es a 80, fokok, csak a billentyuzeten nem talaltam a jelzest)


2. Az xOy derkszogu koordinata rendszerben adottak a O(0,0) es az A(indexben n) (n+2, 3n-2) pontok, ahol n eleme N.

a.) Ird fel az A(1) es A(2) pontok altal meghatarozott egyenes egyenletet.

b.) Szamitsd ki az OA(0)A(1) haromszog teruletet

C.) Bizonyitsd be, hogy az A(1), A(2) es A(n) pontok kollinearisak barmely n eleme N, n>=3 eseten.


(Ezt a feladatot matrixokkal es determinansokkal kene megoldani... Az A(1) azt jelenti, hogy A indexben 1, csak nem tudtam maskepp jeolni.) Koszonom!



2018. aug. 5. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

1. A trigonometrikus fv. argumentumát zárójellel kell jelölni.


2. A fok jel ° ALTGR + 5. Ezt használd máskor.


3. Az indexeket alúlvonással _ szokás jelölni.



Ezeket jól jegyezd meg, mert nem fogják megérteni hogy mit akarsz.


Mellesleg Ez egyszerű középiskolai példa. Számtalanszor már le lett írva, hogy kell pl. egyenes egyenletét felírni. Ennyire nehéz visszakeresni?


A google keresőről még nem hallottál? Mit tanultatok általánosban, ha még azt sem, hogyan kell gépelni?

2018. aug. 5. 16:26
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves valaszado, koszonom a jeloles tippeket. A feladaatokat attol nme tudom megoldani.. Azert is kerdeztem... A google-en sokmindent megtalaltam, de ezeket azt se tudom hogy keressem..
2018. aug. 5. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem is csodálkozom. Először talán az írás, és a fogalmazás művészetével kéne megbírkóznod.


Ajánlom Obádovics: Matematika c. könyvet, abban mindent megtalálsz. Gyanítom, az elejétől kell végigvenned a könyvet, mert ahogy kitűnik a válaszodból, elég jelentékeny a hiányosságod.

2018. aug. 5. 17:56
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó!

Az előbb gyorsan gépeltem és pár szót elírtam. Sajnálom.

Nekem egyszerűen ennek a két feladatnak a megoldására lenne szükségem. Vagy ha nem is az egész megoldásra, de akkor pár linkre ami alatt megtalálom az interneten a felhasználandó anyagot. Sok ehhez hasonló feladatokat kell még megoldanom, ezért lennék kíváncsi a legegyszerűbb módszerre. Ha nem szeretnél segíteni, kérlek ne hordj le, inkább ne válaszolj. Köszönöm. Legyen csodás napod.

2018. aug. 5. 18:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük az egyenest.


Az egyenes egyenlete y=M*x+B, ahol M a meredekség.


Legyen adva két pont P_1(x_1,y_1) és P_2(x_2,y_2).


A meredekség ekkor: M=(y_2-y_1)/(x_2-x_1).


Az egyenletnek igaznak kell lennie pl. a P_1 pontban is, ezért írhatjuk hogy


y_1=m*x_1+B, amiből B=y_1-m*x_1 adódik.


Ebből már látjuk, hogy


y=[(y_2-y_1)/(x_2-x_1)]*x+y_1-[(y_2-y_1)/(x_2-x_1)]*x_1


Átrendezve:


y-y_1=[(y_2-y_1)/(x_2-x_1)]*(x-x_1).


Ez az egyenes egyenlete.

Remélem az már nem jelent nehézséget hogy


x_1=3; x_2=4; y_1=1; y_2=4.


Ezeket kell visszairogatni.

2018. aug. 5. 18:26
 6/7 anonim ***** válasza:

A b. feladatot keresztszorzással elegáns megoldani. Ha azt mondom, hogy két vektor keresztszorzatának a Euklidesi normáját vesszük, akkor remélem dereng valami, hogy az a vizsgált háromszög területének a kétszeresét fogja adni.


A c.feladatban meg azt kell belátni, hogy a három pont egy egyenesen van. Nos ezt meg vektorok lineáris függetlensége alapján oldhatjuk meg.

Ez többféle módon tehetjük meg, pl. a Wronski-determináns vizsgálata egy lehetőség.

2018. aug. 5. 18:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen! Megértettem, remélem a továbbiakban is boldogulok. :)
2018. aug. 5. 18:35