(2cos2x-1)/(2cos2x+1)=tg(x+30°)tg(30°-x)2018. júl. 26. 12:57
1/1 uno20001 válasza:
A tangens definíciójára, a szinusz és a koszinusz közti összefüggésre, a koszinusz kétszeres-szög összefüggésre és az addíciós formulákra van szükséged.
cos(2x) = 2cos(x)^2 - 1
sin(x)^2 + cos(x)^2 = 1
sin(x + y) = sin(x)cos(y) + sin(y)cos(x)
cos(x + y) = cos(x)cos(y) - sin(x)sin(y)