(2cos2x-1)/(2cos2x+1)=tg(x+30°)tg(30°-x)

2018. júl. 26. 12:57
 1/1 uno20001 ***** válasza:
68%

A tangens definíciójára, a szinusz és a koszinusz közti összefüggésre, a koszinusz kétszeres-szög összefüggésre és az addíciós formulákra van szükséged.


cos(2x) = 2cos(x)^2 - 1

sin(x)^2 + cos(x)^2 = 1

sin(x + y) = sin(x)cos(y) + sin(y)cos(x)

cos(x + y) = cos(x)cos(y) - sin(x)sin(y)

2018. júl. 26. 15:04