Hogyan kezdhetném el ennek a diofantoszi egyenletnek a megoldását? x^3+x^2+x+1=y^2


Szerintem egyenlőtlenséggel kellene megoldani. Én erre jutottam, hogy:

(x^2+1)^2 >= y^2 >= (x+1)^2;

csak hát ezzel nem jutottam előrébb. Valahogy le kellene szűkíteni ezt az intervallumot, csak hát nem tudom, hogy hogyan. Valaki tudna segíteni?



2018. aug. 9. 13:40
 1/6 uno20001 ***** válasza:
0%

Ez talán segíthet:

x^4 - 1 = (x-1)(x^3 + x^2 + x + 1)

2018. aug. 9. 15:14
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 9. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Van pár megoldás, de csak próbálkozással:

(most csak a nemnegatív y értékeket írom)

(-1;0)

(0;1)

(1;2)

(7;20)

De nem látom, mi vezetne el a további megoldásokhoz vagy ahhoz, hogy nincs több megoldás.

Az biztos, hogy x és y relatív prímek.


Én inkább így alakítanám át:

(x+1)(x^2+1)=y^2

2018. aug. 11. 02:29
 4/6 dq ***** válasza:
A #3-ban írt átalakítás egészen ígéretes, szerintem onnan már nem nehéz befejezni.
2018. aug. 11. 08:35
 5/6 dq ***** válasza:

Innen van? [link]

Lehet hogy egy kicsit alábecsültem a feladatot :D

Mindenesetre csak elindulást kértél, nem teljes megoldást szóval ¯\_(ツ)_/¯

2018. aug. 11. 09:15
 6/6 dq ***** válasza:
Itt vannak hozzá könyv referenciák, ha feladnád, és meg akarnád nézni: [link]
2018. aug. 11. 09:39