Levezetnétek a megoldást? Tekintsük az y=x^2 és az y=- (x-1) ^2 parabolák egy-egy egymással párhuzamos érintőpárját. Adjuk meg a két érintő egymástól való d távolságát, ha az érintők iránytangense 2.

Bizonyítsuk be, hogy a parabolikus tükör fókuszból kiinduló fénysugarak visszaverődés után a parabola tengelyével párhuzamosan haladnak és megfordítva, a parabola tengelyével párhuzamosan haladó fénysugarak a visszaverődés után a fókuszon haladnak át.

#matematika #szint #E2 példák
2018. aug. 3. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Ezen mit nem tudsz?
2018. aug. 4. 08:57
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkész hozzászólást!
2018. aug. 4. 09:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a bajod. Mondjad meg, hogy meddig jutottál, vagy mi okozza a nehézséget!
2018. aug. 4. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Az érintőket y=2x+B1, ill. y=2x+B2 alakban lehet keresni.

Triviális, hogy az


x^2=2x+B1 és az -(x-1)^2=2x+B2


egyenleteket kell megoldani x-re, zérus determináns feltétel mellett.


Ebből B1=-1 és B2=-1 adódik. A keresett d távolság tehát zésus.

2018. aug. 4. 10:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet nézni grafikonban is:


[link]

2018. aug. 4. 10:17