Bizonyítsuk be, hogy a parabolikus tükör fókuszból kiinduló fénysugarak visszaverődés után a parabola tengelyével párhuzamosan haladnak és megfordítva, a parabola tengelyével párhuzamosan haladó fénysugarak a visszaverődés után a fókuszon haladnak át.2018. aug. 3. 11:00
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkész hozzászólást!
2018. aug. 4. 09:28
3/5 anonim válasza:
Nem tudom, mi a bajod. Mondjad meg, hogy meddig jutottál, vagy mi okozza a nehézséget!
4/5 anonim válasza:
Az érintőket y=2x+B1, ill. y=2x+B2 alakban lehet keresni.
Triviális, hogy az
x^2=2x+B1 és az -(x-1)^2=2x+B2
egyenleteket kell megoldani x-re, zérus determináns feltétel mellett.
Ebből B1=-1 és B2=-1 adódik. A keresett d távolság tehát zésus.
5/5 anonim válasza: