Sziszka7249 kérdése:

Egy külső pontból a körhöz húzott érintők 84 fokos szöget zárnak be egymással. Mekkora szög alatt látszik az érintési pontokat összekötő húr?


2014. márc. 4. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismered egy egyenlőszárú háromszög szárszögét, mi a probléma? Csináltál rajzot?
2014. márc. 4. 10:00
 2/3 anonim ***** válasza:

szeretem a matekot bár régen volt, azonban ezt nem értem : "Mekkora szög alatt látszik ..."


ha ez azt jelenti, hogy mekkora az érintő és a húr által bezárt szög, akkor:

(180-84)/2= 48°


ha azt jelenti, hogy a kör középpontjából a húr két végpontja milyen szögben van, akkor:

180-((90-48)*2)= 96°

2014. márc. 4. 10:00
 3/3 anonim ***** válasza:

hmmm a második variációt - bár jó - elég bonyolultan adtam elő, mert ennél jóval egyszerűbb:


a létrejött deltoid két szemben lévő szöge 90°-os (érintő és sugár által közre zárt)


a négyszög szögeinek összege 360°


tehát: 360-84-90-90=?

2014. márc. 4. 10:13