2014. márc. 4. 09:28
1/3 anonim válasza:
Ismered egy egyenlőszárú háromszög szárszögét, mi a probléma? Csináltál rajzot?
2/3 anonim válasza:
szeretem a matekot bár régen volt, azonban ezt nem értem : "Mekkora szög alatt látszik ..."
ha ez azt jelenti, hogy mekkora az érintő és a húr által bezárt szög, akkor:
(180-84)/2= 48°
ha azt jelenti, hogy a kör középpontjából a húr két végpontja milyen szögben van, akkor:
180-((90-48)*2)= 96°
3/3 anonim válasza:
hmmm a második variációt - bár jó - elég bonyolultan adtam elő, mert ennél jóval egyszerűbb:
a létrejött deltoid két szemben lévő szöge 90°-os (érintő és sugár által közre zárt)
a négyszög szögeinek összege 360°
tehát: 360-84-90-90=?