Fruzsina1997 kérdése:

Mekkora szöget zár be a két vektor egymással? (a többi lent)


Ha A pont helyvektora(-3,1) B pont helyv.(2,-4)

Odáig eljutottam,hogy:

kiszámoltam a két vektor hosszúságát,ami A=3,16,B=4,47+ még a coldalt az 7,07 lett.

Innentől akadtam el.....KÖSZI aki esetleg tudna segíteni!


2014. márc. 3. 06:57
 1/3 anonim ***** válasza:

a ∙ b = |a|∙|b| cosß

Ha pedig a koordinátáival adottak a vektorok, használhatjuk a következő képletet is:

a*b=a1*b1+ a2*b2=-6-4=-10

Tehát:

-10 = 3.16*4.47*cosß

Innen számológéppel visszakeresheted a szöget!

2014. márc. 3. 07:02
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!De nem értem,hogy lehet a cosbétát kiszámolni:

-10=3,16*4,47*cos béta

össze szorzom a 3,16 és a 4,47-et akkor 14,03 jön ki

és a -10-zel kell osztani a másik oldalt?

Egyszerű egyenletnek tűnik és mégsem értem! :(

2014. márc. 3. 08:44
 3/3 anonim ***** válasza:
2014. márc. 3. 16:04