Legyen a vektor(3,-3)b vektor(4,5) és c vektor(6,3)
Mennyi lesz a v vektor koordinátái ha: v vektor=2a vektor-3b vektor+c vektor?
Köszi és esetleg lehetne részletesen,hogy is jött ki?
2014. márc. 2. 07:24
1/2 anonim válasza:
Vektor szorzasa skalarral: egyszeruen minden elemet megszorzod
pl x = (1, 3)
akkor 2x = (2, 6)
Vektorok osszeadasa: egyszeruen osszeadod az elemeiket
pl x = (1, 3), y = (2, -5)
akkor x + y = (3, -2)
ennelfogva:
2a - 3b + c =
2(3, -3) - 3(4, 5) + (6, 3) =
(6, -6) - (12, 15) + (6, 3) =
(6 - 12 + 6, -6 - 15 + 3) =
(0, -18)
vagyis v = (0, -18)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. márc. 2. 11:27