Fruzsina1997 kérdése:

Vektor kiszámítása (a többi lent)?


Legyen a vektor(3,-3)b vektor(4,5) és c vektor(6,3)

Mennyi lesz a v vektor koordinátái ha: v vektor=2a vektor-3b vektor+c vektor?

Köszi és esetleg lehetne részletesen,hogy is jött ki?


2014. márc. 2. 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Vektor szorzasa skalarral: egyszeruen minden elemet megszorzod


pl x = (1, 3)

akkor 2x = (2, 6)


Vektorok osszeadasa: egyszeruen osszeadod az elemeiket

pl x = (1, 3), y = (2, -5)

akkor x + y = (3, -2)


ennelfogva:

2a - 3b + c =

2(3, -3) - 3(4, 5) + (6, 3) =

(6, -6) - (12, 15) + (6, 3) =

(6 - 12 + 6, -6 - 15 + 3) =

(0, -18)


vagyis v = (0, -18)

2014. márc. 2. 08:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. márc. 2. 11:27