1,
Adottak:
a vektor (5;-7),
b vektor (2,5;0,5)
c vektor (4;5,2)
Számítsuk ki a következő skaláris szorzatokat:
a) a*b-a*c
b) 2(a-3*b)*c
2,
Adjuk meg a következő két vektor hajlásszögét:
a(4;-3) és b(12;-5)
2014. febr. 6. 16:18
1/2 anonim válasza:
Legyen a két vektor a(a1;a2), b(b1;b2)
Két vektor összeadása: a+b=((a1+b1);(a2+b2))
Két vektor kivonása: a-b=((a1-b1);(a2-b2))
Két vektor szorzata: a*b=a1*b1+a2*b2 (ez már nem egy koordinátapár, hanem egy szám)
Vektor számmal való szorzása: k*a=((k*a1);(k*a2)) (ez viszont egy koordinátapár
Vektor hossza: |a|=√((a1)^2+(a2)^2)
A vektor hajlásszögéhez a sklaáris szorzat kell; az a és b vektorok hajlásszöge:
a*b=|a|*|b|*cos(Ł), ahol Ł a két vektor hajlásszöge.
2/2 anonim válasza:
Vektorok hajlásszöge videó-klipen: