Hogyan kell megoldani ezt a vektoros feladatot?


1,

Adottak:

a vektor (5;-7),

b vektor (2,5;0,5)

c vektor (4;5,2)


Számítsuk ki a következő skaláris szorzatokat:

a) a*b-a*c

b) 2(a-3*b)*c



2,

Adjuk meg a következő két vektor hajlásszögét:

a(4;-3) és b(12;-5)



2014. febr. 6. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a két vektor a(a1;a2), b(b1;b2)


Két vektor összeadása: a+b=((a1+b1);(a2+b2))

Két vektor kivonása: a-b=((a1-b1);(a2-b2))

Két vektor szorzata: a*b=a1*b1+a2*b2 (ez már nem egy koordinátapár, hanem egy szám)

Vektor számmal való szorzása: k*a=((k*a1);(k*a2)) (ez viszont egy koordinátapár

Vektor hossza: |a|=√((a1)^2+(a2)^2)


A vektor hajlásszögéhez a sklaáris szorzat kell; az a és b vektorok hajlásszöge:


a*b=|a|*|b|*cos(Ł), ahol Ł a két vektor hajlásszöge.

2014. febr. 6. 16:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Vektorok hajlásszöge videó-klipen:

http://www.youtube.com/watch?v=qsR2pj-A3VM

2014. febr. 6. 16:42