1#76%-os és 20%-os oldatból mennyit kell kivennünk,hogy azokat összekeverve:a,22kg 31%-os oldatot kapjunk.bm kg 31% os oldatot kapjunk.
2#5kg 8%-os sóoldatunk van.Ebbe mennyi sót kell tennünk,hogy az oldat 11%-os legyen.
2014. febr. 5. 21:29
1/1 anonim válasza:
2.
keverési egyenlet:
m1w1 + m2w2 = (m1+m2)*w3 (w=tömegszázalék)
behelyettesítesz:
5000*8 + m2*100 = (5000+m2) * 11 (azért 100% a második oldat, mert az csak sima só, nincs víz benne)
egyenletet megoldod
89 m2 = 15 000
168 = m2
tehát 168 g sót kell hozzáadnod
(az elején az 5 kg-t is átváltottam grammra)