Attilaa097 kérdése:

Szöveges feladatot hogyan kell megoldani, miért kell így megoldani?


1#76%-os és 20%-os oldatból mennyit kell kivennünk,hogy azokat összekeverve:a,22kg 31%-os oldatot kapjunk.bm kg 31% os oldatot kapjunk.



2#5kg 8%-os sóoldatunk van.Ebbe mennyi sót kell tennünk,hogy az oldat 11%-os legyen.



2014. febr. 5. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:

2.


keverési egyenlet:

m1w1 + m2w2 = (m1+m2)*w3 (w=tömegszázalék)


behelyettesítesz:

5000*8 + m2*100 = (5000+m2) * 11 (azért 100% a második oldat, mert az csak sima só, nincs víz benne)

egyenletet megoldod

89 m2 = 15 000

168 = m2

tehát 168 g sót kell hozzáadnod


(az elején az 5 kg-t is átváltottam grammra)

2014. febr. 5. 22:00