Egy háromszög egyik szöge 80°, egy másik ennek a 3/4 része.2018. júl. 3. 14:59
1/3 anonim válasza:
alfa = 80
béta = 80*3/4
gamma = háromszög belső szögeinek összege (ezt elvileg tudnod kell) - (alfa + béta)
2/3 anonim válasza:
80-nak a 3/4-e:
80*3/4 = 60 fok
Tehát a áromszög 2 szöge: 60,80
A harmadik szög annyi, hogy az összeg 180 legyen
azaz 40 fok
A külső suzögekről azt kell tudni, hogy belső+külső szög = 180
Azaz a külső szögek 180-belső:
180-40=140
180-60=120
180-80=100
Utolsó kérdés a bezárt szüg.
A 40 és 80 fokos szögek felezőiről van szó.
Ha felrajzolod, akkor kapsz egy háromszöget, aminek két szöge 40/2=20 és 80/2=40
A háromszög harmadik szöge: 180-20-40=120
Két egyenes által bezárt szög az alfa, és 180-alfa
Tehát a két egyenes bezárt szögére nem azt mondjuk, hogy 120 fok, hanem azt, hogy 60 fok (mert ez a kisebb)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2018. júl. 4. 08:48