Mekkorák a háromszög külső és belső szögei? Mekkora szöget zár be egymással a legkisebb és a legnagyobb szög szogfelezoje?

Egy háromszög egyik szöge 80°, egy másik ennek a 3/4 része.

2018. júl. 3. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

alfa = 80

béta = 80*3/4

gamma = háromszög belső szögeinek összege (ezt elvileg tudnod kell) - (alfa + béta)


[link]

2018. júl. 3. 15:14
 2/3 anonim ***** válasza:

80-nak a 3/4-e:

80*3/4 = 60 fok


Tehát a áromszög 2 szöge: 60,80

A harmadik szög annyi, hogy az összeg 180 legyen

azaz 40 fok


A külső suzögekről azt kell tudni, hogy belső+külső szög = 180

Azaz a külső szögek 180-belső:

180-40=140

180-60=120

180-80=100


Utolsó kérdés a bezárt szüg.

A 40 és 80 fokos szögek felezőiről van szó.

Ha felrajzolod, akkor kapsz egy háromszöget, aminek két szöge 40/2=20 és 80/2=40

A háromszög harmadik szöge: 180-20-40=120


Két egyenes által bezárt szög az alfa, és 180-alfa


Tehát a két egyenes bezárt szögére nem azt mondjuk, hogy 120 fok, hanem azt, hogy 60 fok (mert ez a kisebb)

2018. júl. 3. 15:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2018. júl. 4. 08:48