Hogy kell két egyenlet egymással elosztani?


Van egy matek feladat, amelyben egy háromszög 3 oldala egyenletekkel van meghatározva. Ennek legnagyobb szöge 120°. Cosinustétellel kijött egy kifejezés, melynek egyik oldalán az egyenlettel kell osztani egy másik egyenlettel. Mivel bizonyítás, nem rakosgathatom át. :( Az még ráadás, hogy a 3 egyenlet grafikonja nem metszi egymást egy pontban.

Hogy lehet akkor megoldani?



2015. okt. 3. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha leírod a konkrét feladatot, levezetem/levezetjük.
2015. okt. 3. 21:44
 2/5 A kérdező kommentje:
Geometriai feladatok gyűjteménye II 350. feladat. Megoldás ugyan van hátul, de vhogy be kell bizonyítani, hogy az a leghosszabb oldal, amit ír.
2015. okt. 3. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De a konkrét feladatot írd le, ne azt hogy hol van a te könyvedben...
2015. okt. 3. 21:54
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
2015. okt. 3. 22:09
 5/5 tatyesz ***** válasza:

A feladat:


Egy háromszög oldalai: x^2+x+1, 2x+1, x^2-1. Biz. be, h a legnagyobb szöge 120°.


1. Az oldalakat nem egyenletek határozzák meg (nincs sehol egyenlőségjel), henem algebrai kifejezések. Bármi legyen x értéke, a három oldal egyértelműen meg van határozva.


2. Nézzük meg, hogy x milyen értékei mellett lehet egyáltalán háromszög. 2x+1 miatt x>-0,5, x^2-1 miatt x>1.


3. Állapítsuk meg, melyik a leghosszabb oldal. (Ezzel az oldallal szemközti szög lehet 120°-os.) Ha ábrázolom koordinátarendszerben, kiderül, hogy x>1 tartományban az x^2+x+1 a legnagyobb.


4. Alkalmazzuk a cos tételt:


c^2=a^2+b^2-2abcosγ


legyen:


a=2x+1

b=x^2-1

c=x^2+x+1


(x^2+x+1)^2=(2x+1)^2 + (x^2-1)^2 - 2(2x+1)(x^2-1)cosγ


x^4 + x^2 + 1 + 2x^3 + 2x^2 + 2x = 4x^2 + 4x + 1 + x^4 - 2x^2 + 1 - 2(2x+1)(x^2-1)cosγ


2x^3 + x^2 - 2x - 1 = -2(2x+1)(x^2-1)cosγ


x^2(2x+1) - (2x+1) = -2(2x+1)(x^2-1)cosγ


(x^2-1)(2x+1) = -2(2x+1)(x^2-1)cosγ


-0,5 = cosγ


γ = 120°

2015. okt. 4. 15:57